Mužom pravdy

Autor: Jozef Kovalík | 16.9.2019 o 20:56 | (upravené 16.9.2019 o 21:09) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  106x

Počas leta som natrafil na istý britský historický seriál z osemnásteho storočia. Musím priznať, že ma veľmi zaujal, čo sa predtým, dovolím si povedať, nestalo asi nikdy.

Okrem nádhernej prírody ma na tomto seriáli upútal aj dej, ktorý bol v prvej sérii brilantne navrhnutý.    

Hlavnou postavou je muž, ktorý má vyššie postavenie a vďaka svojmu priezvisku aj istý vplyv. Čo sa mne veľmi páčilo na tomto chlapovi bol jeho vzťah k ľudom – k tým chudobným a na okraji spoločnosti. Tento hlavný hrdina sa vždy, za každých okolností, snažil vyhovieť všetkým a pomôcť každému, kto pomoc potreboval. Často krát pri tom akoby zabúdal na to, že aj on sám ma doma manželku a deti. No viac ako to som na ňom cenil zmysel pre spravodlivosť. Nikdy sa nebál hovoriť pravdu a snažil sa o to, aby spravodlivosť bola pre všetkých rovnaká. Vedel, že môže byť za to potrestaný, alebo mať z toho nepríjemnosti, no vedel, že pravda je dôležitá.

Takýto muži sú v dnešnom svete potrební. Muži pravdy. Môj detský idol Old Shatterhand takým mužom bol. Bol to muž pravdy, ktorý nikdy neklamal. Vo Svätom Písme máme tiež takých mužov. Len nedávno sme v našej farnosti slávili sviatok nášho patróna Jána Krstiteľa, ktorý položil svoj život za pravdu. Skutočnú pravdu chce počuť málo ľudí, no je to práve pravda, ktorá tento svet robí lepším. Sme však pripravení byť jej šíriteľmi? Pravda totiž môže bolieť, či dokonca zraniť. Pre pravdu môže byť jej hlásateľ kruto potrestaný. Dialo sa to vtedy a deje sa to aj dnes. Ak však nebudeme (aspoň) my, kresťania, šíriteľmi skutočnej Pravdy, tak kto potom? Tak čo, si pripravený byť mužom pravdy?

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?