Oživenie a obnova legendy

Autor: Jozef Kovalík | 20.12.2017 o 20:01 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  75x

Písal sa rok 2013. Zima sa už hlásila o slovo a spolu s ňou sa o slovo „prihlásil“ aj raper, známy pod menom Eminem a to s albumom The Marshall Mathers LP 2. Šlo o akúsi „aktuálizáciu“ toho starého Marshalla z roku 2000. 

 Odvtedy bolo ticho (nerátam sem Shady XV, keďže to nebol štúdiový album). Stans očakávali každý rok, či raper ohlási ďalší album, no nestalo sa tak. Iskierku nádeje vložil do sŕdc svojich verných fanúšikov, keď 19.10.2016 zavesil na svoj Youtube freestyle Campaign Speech (kde sa vyjadril k politickej situácii v Amerike, keďže bolo krátko pred prezidentskými voľbami), a zároveň dodal, že sa nemajú obávať, na albume sa pracuje. Bolo zjavné, že Em je stále pri chuti a rapovať nezabudol. Čas však bežal a nič nenasvedčovalo tomu, že nejaký album vôbec bude.

Neskôr sa na internete objavila fotografia na ktorej mal bradu (čo sa nikdy predtým nestalo), špekulovalo sa, že je to photoshop, ale o tom, že je to „real“ sme sa dozvedeli už čoskoro, pretože pozornosť na seba upútal aj ďalším freestyle-om  „The Storm“ kde na odovzdávaní cien BET HipHop Awards verejne a na plnú hubu trefnými rýmami zničil amerického prezidenta. To už bol začiatok októbra 2017 a o albume sme stále takmer nič nevedeli...

            „Seize the moment with Revival“ (Chop sa šance) bola reklama, ktorá znamenala, že sa pravdepodobne niečo udeje, keďže v slove Revival bolo E naopak, čo predstavuje Eminemove logo. Dokonca bola založená internetová stránka www.askaboutrevival.com ktorá popisuje liek, ktorý je možné užívať kedykoľvek je to potrebné. Po podrobnom preštudovaní si všimnete, že tento liek je pre uši. Pod názvom Revival je latinský text Canticum Remedium  čo znamená Liečivá hudba. Pozorný fanúšik si všimne aj rôzne odkazy na niektoré piesne, ich názvy alebo na rôzne príznaky, ktorými si Em prešiel počas svojej závislosti, napokon je tu nejaký odkaz na niektoré časti z Relapse alebo Encore... Bolo teda zjavné, že sa niečo chystá. Reklamy sa začali objavovať čoraz viac v celej Amerike a Británii, či už v novinách alebo billboardoch.

            Konečne sa na Eminemovom facebooku objavil obrázok „receptu“ s názvom „Walk on water Take as needed“ čo svedčilo o tom, že prvý singel z albumu uzrie svetlo sveta. Bola to pravda. Eminem na tejto piesni spolupracoval so speváčkou, manželkou Jay-Z-ho, Beyonce, ktorá naspievala refrén piesne. Odpočítavanie dní do release-u sa oficiálne začalo (aspoň u mňa).

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Turci v Sýrii, Gorbi v Košiciach a Chmelár, ktorý sa hlási o slovo v paláci

Zatiaľ čo Andrej Kiska, naprotiveň najmä opozícii, zadržiava svoje áno/nie, o slovo sa hlásia iní nápadníci paláca.

KOMENTÁRE

Nebuď buzerant, zmláť manželku (píše Michal Havran)

Vy to viete, vy muži z Tvrdošína, čo zneužívate vieru, aby ste ľudí vydesili.


Už ste čítali?