Courageous (recenzia)

Autor: Jozef Kovalík | 11.7.2015 o 16:30 | (upravené 15.9.2015 o 16:05) Karma článku: 3,74 | Prečítané:  629x

Film, ktorý sa ku mne dostal iba tak, náhodne, ale stál naozaj za to. Určite vám dá niečo do života. Najmä vám, otcovia...

Existuje len niekoľko veľmi dobrých režisérov, ktorí ukrývajú do svojich filmov veci, ktoré si po prezretí divák môže vziať k srdcu a popremýšľať nad nimi, nad životom, nad sebou samým. Jedným z takýchto režisérov je aj Alex Kendrick a jeho v poradí štvrtý film s názvom Courageous, ktorý bol natočený len nedávno. Alex si pre tento film vybral tému otcovstva a povinností, ktoré sú s ním spojené.

Myslím si, že tento film povie veľa aj divákovi, ktorý nie je kresťansky založený. Môžu to už byť silné momenty filmu, samotná mimika hercov a neodmysliteľnou súčasťou je aj hudba. Musím pochváliť autora hudby k filmu Marka Willarda, pretože hudba v tomto filme zohráva veľkú úlohu, dodáva všetkému atmosféru a pri akčných scénach zvyšuje napätie a veľmi dobre vystihuje situácie a samotné pocity hrdinov filmu.       

Herecké stvárnenie filmu v podaní Odvážlivcov Alexa Kendricka, Kena Bevela ďalej Bena Daviesa, Roberta Amaya a na koniec Kevina Downesa vyšlo fantasticky.  Ochrancovia zákona majú jasnú úlohu - pomáhať a chrániť. Pomáhať a chrániť utláčaných, hájiť zákon, ale tak isto pomáhať a chrániť svoju rodinu v role otca. Alex, ako Adam Mitchel, má vo filme dôležitú úlohu. Je ten, ktorý si po tragédií uvedomí, čo skutočne znamená byť otcom.                                                                            

Čo sa týka technickej stránky filmu, treba si uvedomiť, že Alex Kendrick natáča filmy s pomocou amatérov, a preto sa nájdu sem tam drobné chybičky, ktoré sa ale dajú prehliadnuť. Napríklad kamera pri naháňačkách priveľmi skacká alebo už samotný film začne akčne a nachvíľu neviete kto, je kto. Na druhej strane, však, celkový dej filmu je pútavý a nájdu sa aj situácie, pri ktorých sa budete smiať, ale aj plakať. Sú tam veľmi silné okamihy a situácie, s ktorými sa otcovia musia vysporiadať. A tie nie sú najľahšie. Vyskytnú sa v situácii, kedy sa budú musieť rozhodnúť medzi dobrom a zlom a od toho  ako sa rozhodnú bude závisieť veľa ďalších vecí, ba dokonca aj ich život.

Vo filme je veľmi pekne ukázané ako sa Boh stará o každého a o to, o čo prosí v modlitbách, to aj dostane. Hoci, nie okamžite, ale dostane. Boh dáva odmenu tým, ktorí sú mu verní. Samotné veľkolepé zakončenie filmu s výzvou a povzbudením pre otcov je podľa mňa veľmi pekné zachytené a môže to byť veľká inšpirácia pre každého jedného muža, ktorého úlohou je  byť otcom.                                                                                

Nakoniec by som už len dodal, že tento film by si mal pozrieť každý otec, ktorý chce byť vzorom a oporou svojej rodine a možno po prezretí si s odhodlaním dá do svojho života predsavzatie: „Tak ako ja, aj moja rodina, budeme slúžiť Pánovi.“      

      

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Mesiac som žil v inteligentnej domácnosti. A takto to dopadlo

Moderná, zábavná a zaujímavá. Inteligentná domácnosť je ale drahá a slovenským príkazom zatiaľ nerozumie.

SVET

Rozhoduje sa o budúcnosti sveta, čo plánujú lídri (Globsec naživo)

Lídri, vojaci a odborníci sa rozprávajú o hrozbách.

KOMENTÁRE

Keď slová slúžia ako strely

Falošné správy často pritiahnu väčšie masy ako dôveryhodné médiá.


Už ste čítali?